Sedaperidol 5 mg 5 Ampül

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Antipsikotikler - Butirofenon Türevleri - Haloperidol

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Sedaperidol 5 mg 5 Ampül
Firma:Osel İlaç
Etkin Madde:Haloperidol
ATC Kodu:N05AD01
Kamu Kodu:A07021
Barkod:8699788750881
Fiyatı:7,98 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Sedaperidol 5 mg 5 Ampül Endikasyonları

Sedaperidol; şizofreni tedavisinde ve tekrarın önlenmesinde, özellikle paranoid olmak üzere diğer psikozlar, mania ve hipomania, organik beyin hasarı ve mental retardasyonu olan hastalarda saldırganlık ve hiperaktivite gibi ruhsal ve davranış bozuklukları, orta ve şiddetli derecede psikomotor ajitasyon, eksitasyon (uyarma, etkin duruma getirme), şiddet ve tehlike içeren dürtüsel davranışların kısa süreli tedavisinde ek tedavi olarak, inatçı hıçkırık, yaşlılarda ajitasyon, Gilles de la Tourette sendromu ve şiddetli tikler. Çocuklarda; hiperaktivite ve ajitasyonla ilişkili davranış bozuklukları, Gilles de la Tourette sendromu ve çocukluk şizofrenisi tedavilerinde etkilidir.

Sedaperidol Fiyatı

Sedaperidol 5 mg 5 Ampül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 11.07.2022 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 7,98 TL dir. Osel İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699788750881 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik/Yirmi Yıllık sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Sedaperidol 5 mg 5 Ampül Etkin Maddesi

Sedaperidol ilacının etkin maddesi olan Haloperidol, orjinal ismiyle Haloperidol maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 52-86-8 olup, molekül ağırlığı 375.864223 g/mol, formülü ise C21H23ClFNO2 dir. Haloperidol maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız, kas içine enjekte ve damar içine enjekte yollarından biriyle alınır.


Sedaperidol ilacının ana etkin maddesi Haloperidol için Kimyasal Yapı Resmi:
Sedaperidol 5 mg 5 Ampül (Haloperidol) Kimyasal Yapısı (2 D)Sedaperidol 5 mg 5 Ampül (Haloperidol) Kimyasal Yapısı (3 D)

Sedaperidol 5 mg 5 Ampül ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Antipsikotikler - Butirofenon Türevleri - Haloperidol

Sedaperidol 5 mg 5 Ampül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Sedaperidol kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.