Fentex 250 mg/5 ml 5 Ampül

Sinir Sistemi - Antiepileptik İlaçlar - Antiepileptikler - Hidantoin Türevleri - Fenitoin Sodyum
İlaç Bilgileri
Firma:MS Pharma İlaç
Etkin Madde:Fenitoin Sodyum
ATC Kodu:N03AB02
Kamu Kodu:
Barkod:8680222750338
Menşei:Yerli
Fiyatı:41.03 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Fentex 250 mg/5 ml 5 Ampül Endikasyonları

Fentex şiddetli sara nöbetlerinin (status epilepticus) tedavisinde kullanılabilir.
Ayrıca beyin ameliyatı sırasında veya sonrasında ve/veya ciddi kafa yaralanmalarında nöbetleri kontrol etmek veya önlemek iyin de kullanılabilir. FENTEX, ağızdan antiepileptik ilaçlar alınamadığı durumlarda kısa bir süre için nöbetleri kontrol etmek veya önlemek için de kullanılır.

Fentex, özellikle digoksin adlı ilacın neden olduğu, kalp ritminde değişikliğe yol açan belirli sorunların tedavisinde de kullanılabilir.

Fentex Fiyatı

Fentex 250 mg/5 ml 5 Ampül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 25.04.2019 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 41.03 TL dir. MS Pharma İlaç firması tarafından satışa sunulan 8680222750338 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Fentex 250 mg/5 ml 5 Ampül Etkin Maddesi

Fenitoin Sodyum

Fentex ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:
Fentex 250 mg/5 ml 5 Ampül () Kimyasal Yapısı (2 D) Fentex 250 mg/5 ml 5 Ampül () Kimyasal Yapısı (3 D)

Fentex 250 mg/5 ml 5 Ampül ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Antiepileptik İlaçlar - Antiepileptikler - Hidantoin Türevleri - Fenitoin Sodyum

Fentex 250 mg/5 ml 5 Ampül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Fentex kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.İlaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com