Bromeksin 8 mg 50 Tablet

Solunum Sistemi - Soğuk Algınlığı ve Öksürük İlaçları - Öksürük Önleyici Hariç Ekspektoranlar - Mukolitikler (Balgam Söktürücü İlaçlar) - Bromeksin HCL

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Bromeksin 8 mg 50 Tablet
Firma:Oro İlaç
Etkin Madde:Bromeksin HCL
ATC Kodu:R05CB02
Kamu Kodu:
Barkod:8699642010274
Fiyatı:9,10 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Bromeksin 8 mg 50 Tablet Endikasyonları

Bromeksin Tablet içerdiği Bromeksin etken maddesi ile balgam söktürücü olarak kullanılır. Bromeksin geçmeyen öksürükte balgam sökmekte zorlanılıyor ise, balgam söktürücü olarak kullanılmaktadır.

Bromeksin 8 mg 50 Tablet Yan Etkileri

Bromeksin Çok Ciddi Yan Etkileri
• Ağız, boğaz, dil, dudak veya yüz uzuvlarında şişme veya şişmeye bağlı yutma ya da nefes alma güçlüğü.
• Deride döküntü
Bu yan etkiler çok ciddi yan etkiler olup, bu durumlardan biri ile karşılaşılması durumunda ilaç kullanımı durdurulmalı ve derhal doktorunuza bildirmeli ya da acil servise başvurmalısınız.

Bromeksin Hafif Yan Etkileri
• Baş ağrısı
• Baş dönmesi
• Bulantı
• Hazımsızlık
• İshal
• Kabızlık
• Şişkinlik
• Terleme
Bunlar Bromeksin'in hafif yan etkileri olup, konu hakkında doktorunuzu bilgilendiriniz.

Bromeksin 8 mg 50 Tablet Fiyatı

Bromeksin 8 mg 50 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 11.07.2022 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 9,10 TL dir. Oro İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699642010274 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik/Yirmi Yıllık sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Bromeksin 8 mg 50 Tablet Etkin Maddesi

Bromeksin 8 mg 50 Tablet ilacının etkin maddesi olan Bromeksin, orjinal ismiyle Bromhexine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 3572-43-8 olup, molekül ağırlığı 376.13 g/mol, formülü ise C14H20Br2N2 dir. Bromeksin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.


Bromeksin 8 mg 50 Tablet ilacının ana etkin maddesi Bromeksin için Kimyasal Yapı Resmi:
Bromeksin 8 mg 50 Tablet (Bromeksin) Kimyasal Yapısı (2 D)Bromeksin 8 mg 50 Tablet (Bromeksin) Kimyasal Yapısı (3 D)

Bromeksin 8 mg 50 Tablet ilacının Kategorisi

Solunum Sistemi - Soğuk Algınlığı ve Öksürük İlaçları - Öksürük Önleyici Hariç Ekspektoranlar - Mukolitikler (Balgam Söktürücü İlaçlar) - Bromeksin HCL

Bromeksin 8 mg 50 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Bromeksin 8 mg 50 Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.