Lansor 30 mg 28 Kapsül

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Mide İlaçları - Peptik Ülser ve Gastro-Özofageal Reflü İlaçları - Proton Pompası İnhibitörleri - Lansoprazol
İlaç Bilgileri
Firma:Sanovel İlaç
Etkin Madde:Lansoprazol
ATC Kodu:A02BC03
Kamu Kodu:A04542
Barkod:8699536160085
Menşei:Yerli
Fiyatı:23.65 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Lansor 30 mg 28 Kapsül Endikasyonları

Lansor 30 mg 28 Kapsül;
• Duodenal (oniki parmak barsağı) ülserin ve mide ülserinin engellenmesi ve tedavisi,
• Yemek borusu iltihabı olan reflü özofajit tedavisi,
• Gastroözafageal reflü hastalığı,
• Zollinger-Ellison Sendromu dahil midede aşırı asit salgılanmasında,
• Steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçların neden olduğu gastrik ülser,
• Helicobacter pylori enfeksiyonu hastalıklarıyla birlikte seyreden duodenal ülser tedavisinde endikedir.

Lansor 30 mg 28 Kapsül Kullanımı

Lansor aç karnına kullanılmalıdır. Günde bir kapsül Lansor kullanıyorsanız sabahları aynı saatte kahvaltılarından önce, iki kapsül kullanıyorsanız ise ilk dozu kahvaltı öncesi, ikinici dozu ise akşam alınız.

Çocuklarda ve Yaşlılarda Kullanımı
Lansor 30 mg'ın çocuklarda kullanımı önerilmemektedir. Yaşlılarda ise ilacın kullanımı doktorun yakın takibi ile yapılmalıdır.

Hamilelik ve Emzirme Dönemi
Hamile olan kadınların ve emziren annelerin Lansor 30 mg kullanması önerilmez. Tanı / teşhis muayenesi öncesi bu tür özel durumlarınızı doktorunuza paylaşmalı, hamile veya emziren bir anne iseniz doktorunuzun talimatlarına uymalısınız.

Böbrek ve Karaciğer yetmezliği olanlar
Böbrek yetmezliği olan hastalar için doz ayarlaması gerekmez. Fakat orta veya ciddi karaciğer yetmezliği olan hastalar düzenli gözlem altında tutulmalı ve günlük doz yarıya indirilmelidir.

Lansor 30 mg Fiyatı

Lansor 30 mg 28 Kapsül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 30 Temmuz 2015 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 23.65 TL dir. Sanovel İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699536160085 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Lansor 30 mg 28 Kapsül Etkin Maddesi

Lansor 30 mg 28 Kapsül ilacının etkin maddesi olan Lansoprazol, orjinal ismiyle Lansoprazole maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 103577-45-3 olup, molekül ağırlığı 369.36147 g/mol, formülü ise C16H14F3N3O2S dir. Lansoprazol maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız ve damara enjekte yollarından biriyle alınır.

Lansor 30 mg ilacının ana etkin maddesi Lansoprazol için Kimyasal Yapı Resmi:
Lansor 30 mg 28 Kapsül (Lansoprazol) Kimyasal Yapısı (2 D) Lansor 30 mg 28 Kapsül (Lansoprazol) Kimyasal Yapısı (3 D)

Lansor 30 mg 28 Kapsül İlacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Mide İlaçları - Peptik Ülser ve Gastro-Özofageal Reflü İlaçları - Proton Pompası İnhibitörleri - Lansoprazol

Lansor 30 mg 28 Kapsül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Lansor 30 mg kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com