Viread 245 mg 30 Tablet

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Sistemik Antiviral İlaçlar - Virüslere Karşı Direkt Etkili İlaçlar - Nükleozid ve Nükleotid Revers Transkriptaz İnhibitörleri - Tenofovir Disoproksil
İlaç Bilgileri
Firma:Gilead Sciences İlaç
Etkin Madde:Tenofovir Disoproksil
ATC Kodu:J05AF07
Kamu Kodu:A10559
Barkod:8698760090014
Menşei:İthal
Fiyatı:359.2 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Viread 245 mg 30 Tablet Endikasyonları

Viread ilacı HBV (Hepatit B) ve HIV (İnsan İmmün Yetmezlik Virüsü) virüslerine karşı kullanılan, Tenofovir Disoproksil etkin maddesi içeren bir ilaçtır. Viread 245 mg, yetişkin kişilerde Hepatit B virüsünden kaynaklanan kronik hepatit hastalığını tedavi etmek ve de HIV enfeksiyonuna karşı kullanılmaktadır.

Hepatit B hastalığının tedavisinde Viread kullanımı için HIV enfeksiyonunun olması gerekmez. Viread, HIV tedavisi için diğer ilaçlar ile kombine olarak kullanılır.

Viread ilacının HIV hastalığının çaresi olmadığı bilinmeli, ayrıca kullanımı ile de Hepatit B ve HIV virüsünü başkalarına bulaştırma riskinin devam ettiği unutulmamalıdır.

Viread Fiyatı

Viread 245 mg 30 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 359.2 TL dir. Gilead Sciences İlaç firması tarafından satışa sunulan 8698760090014 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Viread 245 mg 30 Tablet Etkin Maddesi

Viread 245 mg 30 Tablet ilacının etkin maddesi olan Tenofovir, orjinal ismiyle Tenofovir maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 147127-20-6 olup, molekül ağırlığı 287.212322 g/mol, formülü ise C9H14N5O4P dir. Tenofovir maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

Viread ilacının ana etkin maddesi Tenofovir için Kimyasal Yapı Resmi:
Viread 245 mg 30 Tablet (Tenofovir) Kimyasal Yapısı (2 D) Viread 245 mg 30 Tablet (Tenofovir) Kimyasal Yapısı (3 D)

Viread 245 mg 30 Tablet İlacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Sistemik Antiviral İlaçlar - Virüslere Karşı Direkt Etkili İlaçlar - Nükleozid ve Nükleotid Revers Transkriptaz İnhibitörleri - Tenofovir Disoproksil

Viread 245 mg 30 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Viread kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Viread
Viread
© Gilead Sciences İlaç


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim | -- enerji

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com