Velcade 3.5 mg 1 Vial

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - Antineoplastik İlaçlar (Kanser İlaçları) - Diğer Kanser İlaçları - Diğer Antineoplastik (Kanser) İlaçlar - Bortezomib
İlaç Bilgileri
Firma:Johnson ve Johnson
Etkin Madde:Bortezomib
ATC Kodu:L01XX32
Kamu Kodu:A08934
Barkod:8699593775017
Menşei:İthal
Fiyatı:1384.05 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Velcade 3.5 mg 1 Vial Endikasyonları

Velcade 3.5 mg Vial erişkinlerde kemik iliği kanserlerinin (multipl myelom ve mantle hücreli lenfoma) tedavisi için kullanılırlar.

Yaşlı hastalarda (65 yaş üzeri) ve otolog transplantasyon şansı olmayan multiple myelom hastalarında veya 13. delesyonu saptanan multiple myelom hastalarında çoklu ajanlı kemoterapi şeması yanında ilk basamakta talidomid etkin maddesi (Thalidomide gibi) veya yine uygun kombinasyon kemoterapi şemasıyla Velcade eklenebilir.

Diğer tüm multiple myelom hastalarında en az 2 kür VcAD ve/veya melfalan/prednizolon tedavisi sonrası hastalık progresyonu geliştiğinde talidomid veya Velcade tedavilerine başlanabilir.

İlaç, en az bir ön tedavi almış ve son tedavilerinde hastalığın daha kötüye gittiği hastalar için; daha önce kemik iliği nakli yapılmış veya yapılamayan hastalarda kullanılmalıdır.

Velcade Fiyatı

Velcade 3.5 mg 1 Vial, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satışfiyatı 1384.05 TL dir. Johnson ve Johnson firması tarafından satışa sunulan 8699593775017 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Velcade 3.5 mg 1 Vial Etkin Maddesi

Velcade 3.5 mg 1 Vial ilacının etkin maddesi olan Bortezomib, orjinal ismiyle Bortezomib maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 179324-69-7 olup, molekül ağırlığı 384.2372 g/mol, formülü ise C19H25BN4O4 dir. Bortezomib maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar IV (damara enjekte) veya Subkütan (deri altına enjekte) yollarından biriyle alınır.

Velcade ilacının ana etkin maddesi Bortezomib için Kimyasal Yapı Resmi:
Velcade 3.5 mg 1 Vial (Bortezomib) Kimyasal Yapısı (2 D) Velcade 3.5 mg 1 Vial (Bortezomib) Kimyasal Yapısı (3 D)

Velcade 3.5 mg 1 Vial ilacının Kategorisi

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - Antineoplastik İlaçlar (Kanser İlaçları) - Diğer Kanser İlaçları - Diğer Antineoplastik (Kanser) İlaçlar - Bortezomib

Velcade 3.5 mg 1 Vial Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Velcade kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Tüm Formlardaki Velcade Eşdeğerleri (Muadilleri)

Sıraİlaç Adı
1 -Biemib 3.5 mg 1 Flakon
2 -Borcade 3.5 mg 1 Flakon
3 -Velcade 3.5 mg 1 Vial


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim | enerji

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com