Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 100 ml

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller - İkinci Kuşak Sefalosporinler - Sefprozil
İlaç Bilgileri
Firma:Nobel İlaç
Etkin Madde:Sefprozil
ATC Kodu:J01DC10
Kamu Kodu:A11880
Barkod:8699540701465
Menşei:Yerli
Fiyatı:20.56 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 100 ml Endikasyonları

Prefix Şurup (100 ml) yetişkin hastalarda; otitis media, sinüzit, tonsilit ve faranjit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarında, bronşit ve pnömani gibi alt solunum yolu enfeksiyonlarında, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları (abselerde cerrahi drenaj gerekir) ve akut sistil de dahil olmak üzere idrar yolu enfeksiyonlarında kullanılır.

Prefix Şurup (100 ml) pediatrik hastalarda (çocuklarda); otitis media, sinüzit, tonsilit ve faranjit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarında ve komplike olmayan deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarında kullanılır.

Gerekli durumlarda enfeksiyonun etkeni olan organizmanın Prefix'in etken maddesi olan Sefprozil'e olan duyarlılığının saptanması duyarlılık ve kültür testleri yapılmalıdır.

Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 100 ml Fiyatı

Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 100 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 20.56 TL dir. Nobel İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699540701465 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 100 ml Etkin Maddesi

Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 100 ml ilacının etkin maddesi olan Sefprozil, orjinal ismiyle Cefprozil maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 92665-29-7 olup, molekül ağırlığı 407.44084 g/mol, formülü ise C18H21N3O6S dir. Sefprozil maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 100 ml ilacının ana etkin maddesi Sefprozil için Kimyasal Yapı Resmi:
Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 100 ml (Sefprozil) Kimyasal Yapısı (2 D) Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 100 ml (Sefprozil) Kimyasal Yapısı (3 D)

Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 100 ml İlacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller - İkinci Kuşak Sefalosporinler - Sefprozil

Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 100 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 100 ml kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim | -- enerji

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com