Deloday 5 mg 20 Tablet

Solunum Sistemi - Sistemik Antihistaminikler - Sistemik Antihistaminik İlaçlar - Diğer Sistemik Antihistaminikler - Desloratadin
İlaç Bilgileri
Firma:Vitalis İlaç
Etkin Madde:Desloratadin
ATC Kodu:R06AX27
Kamu Kodu:A10399
Barkod:8697929090049
Menşei:Yerli
Fiyatı:9.68 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Deloday 5 mg 20 Tablet Endikasyonları

Deloday 5 mg, 12 yaş ve üzeri erişkinlerde alerjik rinit ve kronik idiyopatik ürtiker ile ilişkili semptomların giderilmesinde etkilidir.

Deloday 5 mg 20 Tablet Kullanımı

Deloday 12 yaş ve üzerindeki hastalarda aç ya da tok karnına günde 1 tablet alınarak uygulanabilir.

Deloday'ın etken maddesi olan desloratadin oral yolla alınan doğum kontrol ilaçları ile etkileşime geçmektedir. Bu nedenle, tedavi süresince farklı bir doğum kontrol yöntemi uygulanmalıdır. Örnek: Prezervatif

Deloday 5 mg Fiyatı

Deloday 5 mg 20 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 9.68 TL dir. Vitalis İlaç firması tarafından satışa sunulan 8697929090049 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Deloday 5 mg 20 Tablet Etkin Maddesi

Deloday 5 mg 20 Tablet ilacının etkin maddesi olan Desloratadin, orjinal ismiyle Desloratadine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 100643-71-8 olup, molekül ağırlığı 310.82056 g/mol, formülü ise C19H19ClN2 dir. Desloratadin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B1-C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

Deloday 5 mg ilacının ana etkin maddesi Desloratadin için Kimyasal Yapı Resmi:
Deloday 5 mg 20 Tablet (Desloratadin) Kimyasal Yapısı (2 D) Deloday 5 mg 20 Tablet (Desloratadin) Kimyasal Yapısı (3 D)

Deloday 5 mg 20 Tablet İlacının Kategorisi

Solunum Sistemi - Sistemik Antihistaminikler - Sistemik Antihistaminik İlaçlar - Diğer Sistemik Antihistaminikler - Desloratadin

Deloday 5 mg 20 Tablet Kontrendikasyonları

Deloday'ın etken maddesi olan Desloratadin'e ya da ilaçtaki ve etken maddedeki yardımcı maddelere karşı aşırı duyarlı olan hastalarda kullanılması önerilmez.

Deloday 5 mg 20 Tablet Uyarılar

Karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalarda farmakokinetik verilere dayanarak başlangıç dozu olarak günlük maximum 5 mg tablet şiddetle tavsiye edilir.

Deloday'ın çocuklardaki etkinliği ve güvenilirliği belirlenmemiştir. Bu sebeple çocuklarda kullanımı önerilmez.

Deloday'ın yaşlılarda etkinliği ve güvenilirliği belirlenmemiştir. Bu sebeple yaşlılarda kullanımı önerilmez.

Deloday gerekli olmadıkça gebelik döneminde kullanılmamalıdır.

Deloday'ın etken maddesi olan desloratadin anne sütüne geçtiğinden emziren kadınlarda kullanımı önerilmez.

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Deloday 5 mg kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Deloday 5 mg
Deloday 5 mg
© Vitalis İlaç


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim | -- enerji

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com