Atarax 25 mg 30 Tablet

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Anksiyolitikler - Difenilmetan Türevleri - Hidroksizin HCL
İlaç Bilgileri
Firma:UCB Pharma İlaç
Etkin Madde:Hidroksizin HCL
ATC Kodu:N05BB01
Kamu Kodu:A00965
Barkod:8699624090058
Menşei:Yerli
Fiyatı:4.75 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Atarax 25 mg 30 Tablet Endikasyonları

Atarax; yetişkin hastalarda anksiyete bozukluklarının tedavisi amacıyla, kaşıntı belirtisinin tedavisi için ve cerrahi girişimler için ameliyat öncesi ön tedavide kullanılmaktadır.

Atarax 25 mg 30 Tablet Kullanımı

Hamilelikte Kullanımı: Atarax hamilelik döneminde kullanılmamalıdır. Eğer hamile iseniz doktorunuzu bilgilendirmeli, tedaviye başladıktan sonra hamile kalmanız durumunda hamile kalırsanız ya da hamile olduğunuzu farkederseniz hemen doktorunuza haber vermelisiniz.

Emzirme Döneminde Kullanımı: Atarax anne sütüne geçmektedir. Laktasyon dönemindeki emziren anneler emzirmeyi ya da ilaç kullanımını bırakmalıdır.

Atarax Fiyatı

Atarax 25 mg 30 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 30 Temmuz 2015 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 4.75 TL dir. UCB Pharma İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699624090058 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Atarax 25 mg 30 Tablet Etkin Maddesi

Atarax 25 mg 30 Tablet ilacının etkin maddesi olan Hidroksizin, orjinal ismiyle Hydroxyzine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 68-88-2 olup, molekül ağırlığı 374.90428 g/mol, formülü ise C21H27ClN2O2 dir. Hidroksizin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi 'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

Atarax ilacının ana etkin maddesi Hidroksizin için Kimyasal Yapı Resmi:
Atarax 25 mg 30 Tablet (Hidroksizin) Kimyasal Yapısı (2 D) Atarax 25 mg 30 Tablet (Hidroksizin) Kimyasal Yapısı (3 D)

Atarax 25 mg 30 Tablet İlacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Anksiyolitikler - Difenilmetan Türevleri - Hidroksizin HCL

Atarax 25 mg 30 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Atarax kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Tüm Formlardaki Atarax Eşdeğerleri (Muadilleri)

Sıraİlaç Adı
1 -Atarax 25 mg 30 Tablet
2 -Atarax Şurup 200 ml
3 -Validol Damla 20 ml


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com