1. Ana Sayfa
 2. İlaç Bul
 3. İlaç Fiyatları
 4. ATC Kodu
 5. Sağlık Haberleri
 6. Etkin Madde
 7. İlaç Firmaları
 8. Tıp Terimleri
 9. Active Ingredients

Adım Ölçer Nasıl Çalışır?

Sağlık Bakanlığı önümüzdeki günlerde ücretsiz olarak adım sayar olarak ta bilinen adım ölçer datıtacak. Peki bu adım sayar veya adım ölçer nasıl çalışır?

05-07-2012 14:48 Adım Ölçer Nasıl Çalışır?

Obezite ile mücadele programı başlatan Sağlık Bakanlığı, önümüzdeki günlerde aile hekimleri aracılığıyla ücretsiz adım ölçer dağıtacak.

Günde 10.000 adım atmanın insan sağlığı ve obezite ile mücadeledeki önemini vurgulayan Bakan Akdağ, halkı spora ve yürümeye teşvik etmek amacıyla bu uygulamayı hayata sokacaklarını belirtti.

2 milyon adet adım ölçer cihazının alımıyla ilgili alınan kararın resmi gazetede yayınlandığını hatırlatan Bakan Akdağ, bu cihazlar sosyal güvencesi olsun ya da olmasın ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak dedi.

Adım Ölçer Nasıl Çalışır, Nasıl Kullanılır?
Adım ölçerin çalıştırılması için cihazın kalça kemiği hizasındaki bir bölgeye sabitlenmesi ve cihazın açılması yeterlidir.

Adım ölçerin çalışması için cihazı kemerinize takabilir ya da bel çantanıza koyabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra adım ölçer paketinizden çıkan klips ile cihazı kıyafetinize takabilirsiniz.

Adım ölçerin doğru çalışıp çalışmadığının kontrolü için cihazı açtıktan sonra 10-20 adım arası yürümeniz ve cihazdaki göstergenin doğru olup olmadığını kontrol etmeniz önerilir.

Yorum Ekleyebilirsiniz

 1. Vücut Kitle İndeksiVücut Kitle İndeksi Sadece boy ve kilo bilgileriniz ile vücudunuzun ideal ölçülerde olup olmadığını tespit edebilirsiniz.
 2. Yeterince Uyumayan Kadınlar ŞişmanlıyorYeterince Uyumayan Kadınlar Şişmanlıyor Yeterince uyumamak sizi şişmanlatabilir.
 3. Obeziteye Karşı Günde 10 Bin Adım KampanyasıObeziteye Karşı Günde 10 Bin Adım Kampanyası Sağlıksız yaşam ve dengesiz beslenme sonucu oluşan obeziteye bakanlık kampanya başlattı.
 4. Abur Cuburdan Kurtulmak Artık Zor DeğilAbur Cuburdan Kurtulmak Artık Zor Değil İngiltere'de yapılan bir araştırma sayesinde beyin egzersiziyle abur cubur alışkanlığından kurtulabilirsiniz.
 5. Açlık Hissini Bastıran YiyeceklerAçlık Hissini Bastıran Yiyecekler Ramazan ile birlikte açlık hissini azaltacak, gün boyu tok tutacak besinlere ihtiyacımız var. Nedir bunlar?
 6. Badem ZayıflatıyorBadem Zayıflatıyor ABD'de yapılan bir araştırmaya göre bademin sanılanın aksine kilo aldırmadığı ortaya çıktı.
 7. Qsymia: Yeni Bir Zayıflama İlacıQsymia: Yeni Bir Zayıflama İlacı FDA, Qsymia zayıflama ilacına onay verdi. Obezite tedavisinde yeni bir isim yakında piyasada olacak.
 8. Yanlış Zayıflama YöntemleriYanlış Zayıflama Yöntemleri Doğru bildiğimiz aslında yanlış olan zayıflama yöntemleri sağlığımızı da tehdit ediyor.
 9. Zayıflama Aşısı GeliyorZayıflama Aşısı Geliyor Bilim insanları zayıflama aşısı geliştirdi.Aşı somatostatin hormonu ile mücadele eden antikor üretiyor.
İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim | -- enerji

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com