Ventolin Nebules 2.5 mg/2.5 ml 20 Nebul

Solunum Sistemi - Solunum Sisteminde Tıkanma - Astım İlaçları - Adrenerjikler (İnhalan) - Selektif Beta 2 Adrenoreseptör Agonistleri - Salbutamol - İnhalant (çekilerek alınan)
İlaç Bilgileri
Firma:Glaxo SmithKline İlaç
Etkin Madde:Salbutamol
ATC Kodu:R03AC02
Kamu Kodu:A08329
Barkod:8699522521494
Menşei:İthal
Fiyatı:10.66 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Ventolin Nebules 2.5 mg/2.5 ml 20 Nebul Endikasyonları

Ventolin Nebules;
- Hafif, orta ve şiddetli astım ataklarında rahatlatıcı etki sağlamak,
- Orta ve şiddetli astımda görülen akut (ani gelişen) alevlenmeler, ataklar,
- Astım belirtilerinin önlenmesi ve giderilmesi,
- Hafif astımın önlenmesi ve giderilmesi,
- Solunum yollarında tıkanma ile ilişkili hastalıklarda (astım, kronik bronşit: Birbirini izleyen en az iki yıl içinde en az 3 ay arka arkaya devam eden ve balgam çıkarma ile birlikte olan öksürük. amfizem: bir organa hava ya da gazın sızıp, orada birikmes gibi) bronşlarda meydana gelen kasılmalar (hırıltı, nefes darlığı) etkilidir.

Ventolin Nebules Fiyatı

Ventolin Nebules 2.5 mg/2.5 ml 20 Nebul, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 10.66 TL dir. Glaxo SmithKline İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699522521494 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Ventolin Nebules 2.5 mg/2.5 ml 20 Nebul Etkin Maddesi

Ventolin Nebules 2.5 mg/2.5 ml 20 Nebul ilacının etkin maddesi olan Salbutamol, orjinal ismiyle Salbutamol maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 18559-94-9 olup, molekül ağırlığı 239.31074 g/mol, formülü ise C13H21NO3 dir. Salbutamol maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız, inhalasyon (solukla alma) ve damara enjekte yollarından biriyle alınır.

Ventolin Nebules ilacının ana etkin maddesi Salbutamol için Kimyasal Yapı Resmi:
Ventolin Nebules 2.5 mg/2.5 ml 20 Nebul (Salbutamol) Kimyasal Yapısı (2 D) Ventolin Nebules 2.5 mg/2.5 ml 20 Nebul (Salbutamol) Kimyasal Yapısı (3 D)

Ventolin Nebules 2.5 mg/2.5 ml 20 Nebul İlacının Kategorisi

Solunum Sistemi - Solunum Sisteminde Tıkanma - Astım İlaçları - Adrenerjikler (İnhalan) - Selektif Beta 2 Adrenoreseptör Agonistleri - Salbutamol - İnhalant (çekilerek alınan)

Ventolin Nebules 2.5 mg/2.5 ml 20 Nebul Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Ventolin Nebules kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim | -- enerji

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com