Vegaferon Fort 100/0.35 mg 30 Tablet

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Anemi (Kansızlık) İlaçları - Demir Eksikliği İlaçları - Demir ve Folik Asit Kombinasyonları - Demir Amino Asit Kompleksi
İlaç Bilgileri
Firma:Farmako İlaç
Etkin Madde:Demir III Hidroksit Polimaltoz ve Folik Asit
ATC Kodu:B03AD01
Kamu Kodu:A10609
Barkod:8697943090025
Menşei:Yerli
Fiyatı:10.66 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Vegaferon Fort 100/0.35 mg 30 Tablet Endikasyonları

Vegaferon Fort çeşitli nedenlere dayalı demir eksiğine bağlı anemilerin önlenmesi ve tedavi edilmesi amacıyla kullanılır. Vegaferon Fort ayrıca özellikle gebelik ve/veya emzirme dönemlerinde kadınlarda demir desteği ve de demir eksikliği tedavisi amacıyla da kullanılmaktadır.

Vegaferon Fort 100/0.35 mg 30 Tablet Yan Etkileri

Tüm ilaçların kullanımıyla görülebildiği gibi Vegaferon'un kullanımı ile de bazı yan etkiler görülebilir. Bunlar;

Çok ciddi yan etkiler:
El, ayak, yüz, bilek veya dudakta şişme ya da özellikle ağız veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak derecede şişmesi. Şiddetli döküntü.
Bu çok ciddi yan etkile ile karşılaşırsanız hemen doktorunuza bildirin ya da hastanenin acil servis bölümüne gidiniz. Bu yan etkiler Vegaferon içerindeki madde ya da maddelere karşı ciddi alerjiniz olduğunu gösteriyor olabilir.

Ciddi yan etkileri:
Özellikle yutma sırasında oluşan göğüs ya da boğaz ağrısı. Kırmızı veya siyah renkli kanlı dışkı.
Bu yan etkiler de oldukça ciddidir. Durumu doktorunuza bildirin ya da en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz.

Diğer yan etkileri:
İshal, mide bulantısı, kusma kabızlık.
Bu yan etkiler ile karşılaşmanız durumunda eczacınız ya da doktorunuzu bilgilendiriniz.

Vegaferon Fort 100/0.35 mg 30 Tablet Kullanımı

Vegaferon tablet ağız yolu ile vücuda alınır. Çocuklarda kullanılmayan vegaferon, yetişkin ve yaşlılarda günde 1 tablet olarak uygulanır. Doktorunuz tarafından uygun görülürse günlük doz 2 kez 1 tablet olmak üzere günlük toplam 2 tablet olarak uygulanabilir.

Vegaferon Fort Fiyatı

Vegaferon Fort 100/0.35 mg 30 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satışfiyatı 10.66 TL dir. Farmako İlaç firması tarafından satışa sunulan 8697943090025 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Vegaferon Fort 100/0.35 mg 30 Tablet ilacının Kategorisi

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Anemi (Kansızlık) İlaçları - Demir Eksikliği İlaçları - Demir ve Folik Asit Kombinasyonları - Demir Amino Asit Kompleksi

Vegaferon Fort 100/0.35 mg 30 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Vegaferon Fort kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

ATC Kodu Benzer Olan Vegaferon Fort Benzeri İlaçlar

Sıraİlaç Adı
1 -Ferplex Fol Oral Solüsyon


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim | -- enerji

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com