Spadis 40 mg 30 Tablet

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Gastrointestinal Fonksiyonel Hastalıklar - Bağırsak Hastalıkları - Sentetik Antikolinerjikler - Otilonyum Bromür
İlaç Bilgileri
Firma:Tripharma İlaç
Etkin Madde:Otilonyum Bromür
ATC Kodu:A03AB06
Kamu Kodu:A12757
Barkod:8699772090306
Menşei:Yerli
Fiyatı:10.53 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Spadis 40 mg 30 Tablet Endikasyonları

Otilonyum Bromür maddesi içeren Spadis 40 mg, İrritabl kolon ve distal enterik bölgenin spastik-ağrılı hallerinde spazm çözücü olarak kullanılır. Spadis ayrıca endoskopi işleminde karşılaşılabilecek bağırsak spazmlarını azaltma amacıyla da kullanılmaktadır.

Spadis 40 mg 30 Tablet Yan Etkileri

İlacın kullanımı ile nefes alma veya yutkunmada güçlük, yüz, dudak, dil veya boğazda şişme, cildinizde döküntü veya şişlik oluşması ve şiddetli kaşıntı gibi alerjik reaksiyon olan yan etkiler ile karşılaşmanız halinde derhal doktorunuza bildirmeli veya bir hastanenin acil servisine başvurmalısınız.
Otilonyum Bromür'ün yani Spadis'in terapötik dozda kullanımı yan etkiye neden olmaz. Yapılan klinik çalışmalarda kusma, bulantı, epigastrik ağrı gibi yan etkiler rapor edilmiştir.

Spadis Fiyatı

Spadis 40 mg 30 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 10.53 TL dir. Tripharma İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699772090306 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Spadis 40 mg 30 Tablet Etkin Maddesi

Spadis 40 mg 30 Tablet ilacının etkin maddesi olan Otilonyum Bromür, orjinal ismiyle Otilonium Bromide maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) ? olup, molekül ağırlığı 563.56672 g/mol, formülü ise C29H43BrN2O4 dir. Otilonyum Bromür maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

Spadis ilacının ana etkin maddesi Otilonyum Bromür için Kimyasal Yapı Resmi:
Spadis 40 mg 30 Tablet (Otilonyum Bromür) Kimyasal Yapısı (2 D) Spadis 40 mg 30 Tablet (Otilonyum Bromür) Kimyasal Yapısı (3 D)

Spadis 40 mg 30 Tablet İlacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Gastrointestinal Fonksiyonel Hastalıklar - Bağırsak Hastalıkları - Sentetik Antikolinerjikler - Otilonyum Bromür

Spadis 40 mg 30 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Spadis kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Spadis
Spadis
© Tripharma İlaç


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim | -- enerji

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com