Sitorel 20 mg 60 Tablet

Kalp Damar Sistemi - Kalp İlaçları - Diğer Kalp İlaçları - Diğer Kalp İlaçları - Trimetazidin
İlaç Bilgileri
Firma:Mustafa Nevzat İlaç
Etkin Madde:Trimetazidin Dihidroklorür
ATC Kodu:C01EB15
Kamu Kodu:A10777
Barkod:8699541093705
Menşei:Yerli
Fiyatı:6.81 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Sitorel 20 mg 60 Tablet Endikasyonları

Sitorel 20 mg; anjina pektoris (koroner hastalığına bağlı göğüs ağrısı) tedavisi için diğer ilaçlarla kombine olarak kullanılmaktadır. Sitorel 20 mg yetişkin hastalarda kullanılır.

Sitorel 20 mg 60 Tablet Kullanımı

Sitorel'in kullanımında doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Doktorunuz tarafından başka bir kullanım bildirilmediyse Sitorel'in bir tableti (20 mg) günde üç kez yemek ile birlikte, bir miktar su ile ağızdan alınır. Tabletler çiğnenmemelidir.

Hamilelikte Kullanımı: Trimetazidin etkin maddesi içeren Sitorel'in hamilelikte kullanımı önerilmemektedir. Eğer ki tedavi sırasında hamile kalırsanız ya da hamile olduğunuzu farkederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Emzirme Döneminde Kullanımı: Laktasyon döneminde bulunan emziren anneler Sitorel'i kullanmamalıdır.

Sitorel Fiyatı

Sitorel 20 mg 60 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 6.81 TL dir. Mustafa Nevzat İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699541093705 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Sitorel 20 mg 60 Tablet Etkin Maddesi

Sitorel 20 mg 60 Tablet ilacının etkin maddesi olan Trimetazidin, orjinal ismiyle Trimetazidine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 5011-34-7 olup, molekül ağırlığı 266.33608 g/mol, formülü ise C14H22N2O3 dir. Trimetazidin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

Sitorel ilacının ana etkin maddesi Trimetazidin için Kimyasal Yapı Resmi:
Sitorel 20 mg 60 Tablet (Trimetazidin) Kimyasal Yapısı (2 D) Sitorel 20 mg 60 Tablet (Trimetazidin) Kimyasal Yapısı (3 D)

Sitorel 20 mg 60 Tablet İlacının Kategorisi

Kalp Damar Sistemi - Kalp İlaçları - Diğer Kalp İlaçları - Diğer Kalp İlaçları - Trimetazidin

Sitorel 20 mg 60 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Sitorel kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Sitorel
Sitorel
© Mustafa Nevzat İlaç


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim | -- enerji

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com