Patanol Göz Damlası %0.1 5 ml

Duyu Organları - Göze Uygulanan İlaçlar - Şişmeyi Azaltan ve Antialerjik Göz Damlaları - Diğer Dekonjestanlar ve Antialerjikler - Olopatadin
İlaç Bilgileri
Firma:Alcon İlaç
Etkin Madde:Olopatadin HCL
ATC Kodu:S01GX09
Kamu Kodu:A05979
Barkod:8699760610325
Menşei:İthal
Fiyatı:8.03 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Patanol Göz Damlası %0.1 5 ml Endikasyonları

Şişmeyi Azaltan ve Antialerjik Göz Damlaları sınıfında bulunan Patanol Göz Damlası Olopatadine HCL maddesine sahiptir. Patanol damla toz, hayvan kürkü, polen gibi etkiler sonucu görülen alerjik konjunktivitin tedavisinde kullanılan ilaç, şişmenin inmesine ve/veya kaşıntı, kızarıklık gibi etkilerin giderilmesini sağlar.

Patanol Göz Damlası Fiyatı

Patanol Göz Damlası %0.1 5 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 8.03 TL dir. Alcon İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699760610325 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Patanol Göz Damlası %0.1 5 ml Etkin Maddesi

Patanol Göz Damlası %0.1 5 ml ilacının etkin maddesi olan Olopatadin, orjinal ismiyle Olopatadine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 113806-05-6 olup, molekül ağırlığı 337.41222 g/mol, formülü ise C21H23NO3 dir. Olopatadin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar göze damlatma yoluyla alınır.

Patanol Göz Damlası ilacının ana etkin maddesi Olopatadin için Kimyasal Yapı Resmi:
Patanol Göz Damlası %0.1 5 ml (Olopatadin) Kimyasal Yapısı (2 D) Patanol Göz Damlası %0.1 5 ml (Olopatadin) Kimyasal Yapısı (3 D)

Patanol Göz Damlası %0.1 5 ml İlacının Kategorisi

Duyu Organları - Göze Uygulanan İlaçlar - Şişmeyi Azaltan ve Antialerjik Göz Damlaları - Diğer Dekonjestanlar ve Antialerjikler - Olopatadin

Patanol Göz Damlası %0.1 5 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Patanol Göz Damlası kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Patanol Göz Damlası
Patanol Göz Damlası
© Alcon İlaç


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim | -- enerji

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com