Nörofren 2 mg 30 Tablet

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Antipsikotikler - Difenilbutilpiperidin Türevleri - Pimozid
İlaç Bilgileri
Firma:Sanofi Aventis İlaç
Etkin Madde:Pimozid
ATC Kodu:N05AG02
Kamu Kodu:A05514
Barkod:8699809018068
Menşei:Yerli
Fiyatı:10.66 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Nörofren 2 mg 30 Tablet Endikasyonları

Nörofren nöroleptiklerin spesifik antipsikotik etkilerine cevap vermiş olan kronik şizofreni hastalarının sosyal yaşamını düzeltmek, mevcut sosyal durumunu korumak yada sosyal açıdan hayata entegre etmek için kullanılmaktadır.

Nörofren ayrıca psikomotor ajitasyon, saldırganlık ya da ağır anksiyetenin baskın etkiler arasında bulunmaması koşuluyla, ilk kez ya da tekrar hastaneye başvuran ya da ayakta tedavi gören hastalarda da kullanılır.

Pimozide etken maddeli nörofren tourette Bozukluğu olan ve standart tedaviye yeterli yanıt vermeyen hastaların motor veya vokal tiklerinin baskılanmasında da endikedir.

Nörofren Fiyatı

Nörofren 2 mg 30 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 10.66 TL dir. Sanofi Aventis İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699809018068 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Nörofren 2 mg 30 Tablet Etkin Maddesi

Nörofren 2 mg 30 Tablet ilacının etkin maddesi olan Pimozide, orjinal ismiyle Pimozide maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 2062-78-4 olup, molekül ağırlığı 461.546166 g/mol, formülü ise C28H29F2N3O dir. Pimozide maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

Nörofren ilacının ana etkin maddesi Pimozide için Kimyasal Yapı Resmi:
Nörofren 2 mg 30 Tablet (Pimozide) Kimyasal Yapısı (2 D) Nörofren 2 mg 30 Tablet (Pimozide) Kimyasal Yapısı (3 D)

Nörofren 2 mg 30 Tablet İlacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Antipsikotikler - Difenilbutilpiperidin Türevleri - Pimozid

Nörofren 2 mg 30 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Nörofren kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Tüm Formlardaki Nörofren Eşdeğerleri (Muadilleri)

Sıraİlaç Adı
1 -Nörofren 2 mg 30 Tablet


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim | -- enerji

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com