Ferrum Hausmann Fort 100 mg 30 Draje

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Anemi (Kansızlık) İlaçları - Demir Eksikliği İlaçları - Demir ve Folik Asit Kombinasyonları - Demir Amino Asit Kompleksi
İlaç Bilgileri
Firma:Abdi İbrahim İlaç
Etkin Madde:Demir III Hidroksit Polimaltoz ve Folik Asit
ATC Kodu:B03AD01
Kamu Kodu:A03006
Barkod:8699514095613
Menşei:Yerli
Fiyatı:10.66 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Ferrum Hausmann Fort 100 mg 30 Draje Endikasyonları

Özellikle hamilelik ve laktasyon dönemindeki demir ve folik asit desteği olmak üzere değişik kökenli tüm demir eksiklikleri ile demir eksikliği anemisinin tedavi ve profilaksisinde kullanılır.

Ferrum Hausmann Fort 100 mg 30 Draje Yan Etkileri

Gastrointestinal yan etkiler görülebilir.

Ferrum Hausmann Fort 100 mg 30 Draje Doz Aşımı

Aşırı miktarda alınması akut demir zehirlenmesine neden olabilir. Zehirlenme halinde Desferroksamin veya Kalsiyum Disodyum EDTA kullanılır.
Desferroksamin teratojenik etkiye sahiptir.

Ferrum Hausmann Fort Fiyatı

Ferrum Hausmann Fort 100 mg 30 Draje, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 10.66 TL dir. Abdi İbrahim İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699514095613 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Ferrum Hausmann Fort 100 mg 30 Draje İlacının Kategorisi

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Anemi (Kansızlık) İlaçları - Demir Eksikliği İlaçları - Demir ve Folik Asit Kombinasyonları - Demir Amino Asit Kompleksi

Ferrum Hausmann Fort 100 mg 30 Draje Formülü

Bir film tablet 100 mg Elementer Demir ' e eşdeğer Demir Hidroksit Polimaltoz Kompleksi ve 0.350 mg Folik asit ( etkin maddeler ), Opadry OY-S-36413 Maroon
( boyar madde ) içerir.

Ferrum Hausmann Fort 100 mg 30 Draje Farmakolojik Özellikleri

Ferrum Hausmann Fort Film Tablet 100 mg elementer demire eşdeğer demir hidroksit polimaltoz kompleksi ve 0.350 mg folik asit içermektedir. Bu kombinasyon özellikle gebelik ve laktasyon döneminde demir eksikliğinin tedavi ve profilaksisi için geliştirilmiştir.
Ferrum Hausmann Fort Film Tablet'in ağız yoluyla alınmasından sonra hızla emilen demir hemoglobin ve myoglobin sentezinde kullanılır ya da demir depolarına nakledilir. Böylece demir yetersizliği belirtileri ortadan kalkar.
Ferrum Hausmann Fort Film Tablet, iki değerlikli iyonize demir tuzu preparatları ile görülen diş boyanması ve ağızda metalik tad gibi istenmeyen etkilere neden olmaz.

Ferrum Hausmann Fort 100 mg 30 Draje Kontrendikasyonları

Demir yüklenmesi ( hemokromatozis, kronik hemolizis ) , demire karşı aşırı duyarlılık, demir kullanımı bozukluğu ( kurşun anemisi, sidero-akrestik anemi ) , talasemi durumlarında kullanılmamalıdır.

Ferrum Hausmann Fort 100 mg 30 Draje Uyarılar

Mide ülseri bulunan hastalara dikkatle verilmelidir. Oral demir preparatlarının kullanımı sırasında dışkının rengi koyulaşabilir, bu durum normal olup, herhangi bir önlem gerektirmez. Dışkıda gizli kan aranması sırasında yanılgıya neden olmaz. Bu nedenle bu inceleme sırasında kesilmesine gerek yoktur.
Gebelik kategorisi A'dır.

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Ferrum Hausmann Fort kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Ferrum Hausmann Fort 100 mg 30 Draje Etkileşimleri

İki değerlikli demir preparatlarının gıdalarla ve bazı ilaçlarla ( tetrasiklin vd. ) birlikte alınması halinde ortaya çıkan etkileşmelerin Ferrum Hausmann Fort Film Tablet'in bileşimindeki demir-hidroksit polimaltoz kompleksi ile gözlenmediği bildirilmiştir.

Tüm Formlardaki Ferrum Hausmann Fort Eşdeğerleri (Muadilleri)

Sıraİlaç Adı
1 -Ferlos 30 Çiğneme Tableti
2 -Ferrum Hausmann Fort 100 mg 30 Draje
3 -Maltofer Fol 30 Tablet
4 -Santafer Fort 30 Tablet
5 -Vegaferon Fort 100/0.35 mg 30 Tablet

ATC Kodu Benzer Olan Ferrum Hausmann Fort Benzeri İlaçlar

Sıraİlaç Adı
1 -Ferplex Fol Oral Solüsyon
Ferrum Hausmann Fort
Ferrum Hausmann Fort
© Abdi İbrahim İlaç


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim | -- enerji

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com