Euthyrox 25 mcg 50 Tablet

Endokrin Sistem - Tiroid İlaçları - Tiroid preparatları - Tiroid Hormonları - Levotiroksin Sodyum
İlaç Bilgileri
Firma:Merck İlaç
Etkin Madde:Levotiroksin Sodyum
ATC Kodu:H03AA01
Kamu Kodu:A09005
Barkod:8699808010032
Menşei:İthal
Fiyatı:1.83 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Euthyrox 25 mcg 50 Tablet Endikasyonları

Euthyrox 25 mcg;
- Belirli durumlarda tiroid uyarıcı hormon miktarında görülen artışın baskılanması,
- Cerrahi ve radyoaktif iyot tedavisinde tamamlayıcı olarak,
- Tiroid bezi fonksiyonlarının azaldığı veya yok olduğu durumlar,
- Tiroid supresyon testlerinde kullanılmaktadır.

Euthyrox 25 mcg 50 Tablet Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi Euthyrox 25 mcg'ın de bazı yan etkileri vardır. Bu yan etkilerden en önemlisi boğaz ve yüz şişliği (anjiyoödem) gibi alerjik tepkilerdir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız derhal doktorunuzu bilgilendiriniz ya da acil servise başvurun.

Euthyrox 25 mcg, hastanın tolerans sınırını geçmesi ya da aşırı doz alınması durumunda, özellikle tedavinin başlangıç aşamasında Euthyrox 25 mcg'ın dozu aniden aşırı seviyede arttırıldıysa, sıklığı belinmeyen şu yan etkiler görülebilmektedir:
Titreme, baş ağrısı, uykusuzluk, kilo kaybı, kas zayıflığı, ateş, kalpte hissedilen rahatsızlıklar, ishal, göğüs ağrısı, kusma, huzursuzluk, hipertiroidizm, psödomotor serebri, adet bozukluğu, kas krampları, al basması ve aşırı terleme.

Euthyrox 25 mcg 50 Tablet Fiyatı

Euthyrox 25 mcg 50 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 13 Mart 2015 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 1.83 TL dir. Merck İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699808010032 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orjinal ilaç sınıfındadır.

Euthyrox 25 mcg 50 Tablet Etkin Maddesi

Euthyrox 25 mcg 50 Tablet ilacının etkin maddesi olan Levotiroksin, orjinal ismiyle Levothyroxine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 51-48-9 olup, molekül ağırlığı 776.87002 g/mol, formülü ise C15H11I4NO4 dir. Levotiroksin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi A'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

Euthyrox 25 mcg 50 Tablet ilacının ana etkin maddesi Levotiroksin için Kimyasal Yapı Resmi:
Euthyrox 25 mcg 50 Tablet (Levotiroksin) Kimyasal Yapısı (2 D) Euthyrox 25 mcg 50 Tablet (Levotiroksin) Kimyasal Yapısı (3 D)

Euthyrox 25 mcg 50 Tablet İlacının Kategorisi

Endokrin Sistem - Tiroid İlaçları - Tiroid preparatları - Tiroid Hormonları - Levotiroksin Sodyum

Euthyrox 25 mcg 50 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Euthyrox 25 mcg 50 Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.


Depresyondaysanız Tiroit Hastası Olabilirsiniz

Depresyonun altından tiroit çıkabilir.İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com