Eritretin Jel 30 gr

Dermatolojik İlaçlar - Akne İlaçları - Sivilce İlaçları - Retinoid İçeren Kremler - Tretinoin Kombinasyonları
İlaç Bilgileri
Firma:Akur İlaç
Etkin Madde:Eritromisin ve Tretinoin
ATC Kodu:D10AD51
Kamu Kodu:A10682
Barkod:8699278340028
Menşei:İthal
Fiyatı:18.56 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Eritretin Jel 30 gr Endikasyonları

EriTretin Jel şiddetli olmayan (nodülokistik akne (sivilce) hariç) akne (sivilce) tedavisinde kullanılır.

Eritretin Jel 30 gr Kullanımı

Hekim tarafından başka şekilde önerilmedi ise aşağıdaki kullanım şekli önerilir:

Başlangıç tedavisi: EriTretin 2 hafta boyunca günde bir kez, akşamları uygulanır. Uygulama sıklığı, hastanın gösterdiği reaksiyona bağlı olarak ayarlanır. Anlamlı düzey bir cilt irritasyonunun mevcudiyetinde tedaviye, ürünün gün aşırı, akşamları uygulanması ile başlanabilir.

2. haftanın sonunda günlük bir kez uygulama şekline geçilebilir ve ilk dönem tedavisinin sonu olan 12.-14. haftaya kadar günde 1 kez, akşamları uygulamaya devam edilir. Bu uygulama, belirtilen süre içinde rahatsızlık veren bir irritasyon olmadığı durumda kesintisiz devam eder. Rahatsızlık verici irritasyon, hafif eritem, orta düzey deskuamasyon ve hafif yanma hissinden daha fazla olan irritasyonu tanımlamaktadır. Çok hassas cilde sahip hastalarda daha şiddetli reaksiyonlar beklenebilir. Bu takdirde dozun hastaya göre ayarlanması gerekir.

En iyi sonuç için, hastalar tedavinin başlangıcında görülmesi beklenen reaksiyonlar konusunda bilgilendirilmelidir: hafif irritasyon, hafif eritem, primer irritasyon, geçici deskuamasyon. Hastalar düzenli aralıklarla izlenerek, gereğinde doz ayarlaması yapılabilir. Hasta tedaviye optimal yanıtın 3 ay dolayında alındığını ve relaps durumunda tedavinin yeniden başlayabileceğini bilmelidir.

Uygulama, akşamları bir kez olmak üzere, yıkanmış ve kurulanmış cilt bölgesine düzgün bir şekilde uygulanır. Parmaklarla uygulama sonrası hafifçe masaj yapılır.

Devam Tedavisi: 3 aydan sonra, EriTretin® iki günde bir uygulama şeklinde sürdürülerek lezyonların kontrol altında kalması sağlanabilir.

Uygulama sonrası elleri yıkayın. Tavsiye edilen dozdan daha fazla kullanılması tedavi edici etkinin artışını sağlamadığı gibi, istenmeyen lokal reaksiyon riskinin artışına da neden olabilir.

Eritretin Jel Fiyatı

Eritretin Jel 30 gr, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satışfiyatı 18.56 TL dir. Akur İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699278340028 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Eritretin Jel 30 gr ilacının Kategorisi

Dermatolojik İlaçlar - Akne İlaçları - Sivilce İlaçları - Retinoid İçeren Kremler - Tretinoin Kombinasyonları

Eritretin Jel 30 gr Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Eritretin Jel kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Tüm Formlardaki Eritretin Jel Eşdeğerleri (Muadilleri)

Sıraİlaç Adı
1 -Eritretin Jel 30 gr
Eritretin Jel
Eritretin Jel
© Akur İlaç


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim | -- enerji

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com