Emla Krem %5 5 g 5 Adet

Sinir Sistemi - Anestezi İlaçları - Lokal Anestezik İlaçlar - Amidler - Lidokain Kombinasyonları
İlaç Bilgileri
Firma:Astra Zeneca İlaç
Etkin Madde:Lidokain HCL ve Prilokain
ATC Kodu:N01BB52
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8699786354449
Menşei:Yerli
Fiyatı:95.98 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Emla Krem %5 5 g 5 Adet Endikasyonları

Emla Krem dermal anestezi sağlar. Emla Krem yüzeysel cerrahi girişimler ve deri anstezisinin gerekli olduğu iğne ponksiyonlarında, genital mukozanın yüzeyel anestezisi için kullanılır.

Tüm ilaçlar gibi Emla Krem'de doktor kontrolü ve tavsiyesi ile kullanılmalıdır.

Emla Krem %5 5 g 5 Adet Kullanımı

Hamilelerde Emla Krem Kullanımı:
Emla Krem'in içeriğinde bulunan lidokain ve de prilokain maddelerini içeren ilaçlar hamile olan ve doğurganlık çağındaki birçok bayanda kullanılmıştır. Emla Krem kullanımının malformasyon veya fetüs üzerinde doğrudan ya da dolaylı zararlı etkilerin insidansında artış gibi üreme süreci ile alaklı zararlı bir etkisi bildirilmemiştir. Fakat hamile bayanlarda kullanılırken daha dikkatli olunmalıdır.

Emziren Bayanlarda Emla Krem Kullanımı:
Emla Krem'de ki lidokain ve muhtemelen prilokain emziren annenin sütüne geçer. Fakat terapötik dozlarda kullanılan Emla Krem'de anne sütüne geçen (lidokain+prilokain) miktar bebek üzerinde risk yaratmayacak düzeydedir.

Emla Krem Fiyatı

Emla Krem %5 5 g 5 Adet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 13 Mart 2015 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 95.98 TL dir. Astra Zeneca İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699786354449 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orjinal ilaç sınıfındadır.

Emla Krem %5 5 g 5 Adet İlacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Anestezi İlaçları - Lokal Anestezik İlaçlar - Amidler - Lidokain Kombinasyonları

Emla Krem %5 5 g 5 Adet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Emla Krem kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Tüm Formlardaki Emla Krem Eşdeğerleri (Muadilleri)

Sıraİlaç Adı
2 -Emla Krem %5 5 g 5 Adet
Emla Krem
Emla Krem
© Astra Zeneca İlaç


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com