Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Anemi (Kansızlık) İlaçları - B12 Vitamini ve Folik Asit İlaçları - B12 Vitamini (Siyanokobalamin) - B12 Vitamini (Siyanokobalamin)
İlaç Bilgileri
Firma:Deva İlaç
Etkin Madde:B12 Vitamini (Siyanokobalamin)
ATC Kodu:B03BA01
Kamu Kodu:A02455
Barkod:8699525750556
Menşei:Yerli
Fiyatı:8.78 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül Endikasyonları

Dodex; B12 vitamini eksikliğinden kaynaklanan hiperkrom makrositer anemi, pernisiyöz anemi, trigeminus nevraljisi, siyatik, akut nevrit ve nevraljilerde kullanılır.

Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül Yan Etkileri

Tüm ilaçları gibi Dodex'in kullanımı ile de bazı yan etkiler görülebilir.

Çok Ciddi Yan Etkileri:
Baş dönmesi, bayılma hissi, boğaz/gırtlak bölgesinde şişkinlik hissi ya da duyu kaybı, boğulma hissi, burun akıntısı, burun ve gözde kaşıntı, göğüste sıkışma hissi, hapşırma, kalpte çarpıntı, karın ağrısı, bulantı, kusma, nefes darlığı, solunum sıkıntısı, vücutta aşırı sıcaklık veya soğukluk hissi, vücutta kaşıntılı kızarıklık veya kabarıklık.

Bu yan etkiler çok ciddi yan etkilerdir. Bunlardan herhangi birini yaşamanız Dodex'e karşı ciddi alerjiniz olduğunu gösterir. İlaç kullanımınızı durdurarak derhal bir doktora ya da acil servise başvurunuz.


10.000 hastadan 1 ila 10 hastada görülen yan etkileri:
Kıl köklerinde iltihaplanma (Folikülit) oluşumu ya da alevlenmesi, inflamatuvarlı akne (sivilce) oluşması ya da alevlenmesi.

Görülme sıklığı bilinmeyen yan etkileri:
Akciğer ödemi, artrit (eklem yerlerinde iltihaplanma), baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, çevresel kan damarlarında tıkanma (periferik vasküler tromboz), dil iltihabı, duyu azalması, enjeksiyon bölgesinde ağrı, geçici ekzantem (deride döküntü), genel ağrı hissi, hafif geçici ishal, hazımsızlık, kaşıntı, kaygı-endişe hali, koordinasyon bozukluğu, kuvvetsizlik / güçten düşme, kusma, mayalji (kas ağrısı), nefes darlığı, polisitemia vera, sırt ağrısı, sinirlilik hali, uyuşma, vücutta şişme, yürümede bozukluk, kalp yetersizliğine bağlı olarak; solunum yetmezliği, ödem, karaciğerde büyüme ile belirgin hastalık.

Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül Kullanımı

Dodex'in yiyecek ve içeceklerle etkileşimi yoktur. Dodex'in alkol ile eş zamanlı kullanımı B12 vitamininin emilimini azaltacağı için önerilmemektedir.

Dodex gerekli olmadıkça hamile iken kullanılmamalıdır. Hamile iseniz ya da kullanıma devam ederken hamile kalırsanız hemen doktorunuza ya da eczacınıza başvurmalısınız.

Dodex emizrme dönemindeki annelerin sütüne geçse de bir zararı yoktur. Fakat kullanmadan önce doktor veya eczacınıza başvurmalısınız.

Dodex Fiyatı

Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 8.78 TL dir. Deva İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699525750556 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül Etkin Maddesi

B12 Vitamini (Siyanokobalamin)

Dodex ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:
Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül () Kimyasal Yapısı (2 D) Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül () Kimyasal Yapısı (3 D)

Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül İlacının Kategorisi

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Anemi (Kansızlık) İlaçları - B12 Vitamini ve Folik Asit İlaçları - B12 Vitamini (Siyanokobalamin) - B12 Vitamini (Siyanokobalamin)

Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Dodex kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Tüm Formlardaki Dodex Eşdeğerleri (Muadilleri)

Sıraİlaç Adı
1 -Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül
2 -Vi-Plex B12 1000 mcg 5 Ampül
3 -Vitakobal 1000 mcg/1 ml 5 Ampül
Dodex
Dodex
© Deva İlaç


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim | -- enerji

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com