Dexplus 25/4 mg 20 Efervesan Tablet

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - Deksketoprofen Kombinasyonları
İlaç Bilgileri
Firma:Neutec İlaç
Etkin Madde:Deksketoprofen Trometamol ve Tiyokolşikosid
ATC Kodu:M01AE67
Kamu Kodu:A13148
Barkod:8681094020437
Önceki: 8697929021371
Menşei:Yerli
Fiyatı:16.52 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Dexplus 25/4 mg 20 Efervesan Tablet Endikasyonları

Dexplus içerisinde iki farklı etkin madde bulunmaktadır. Bu maddeler 25 mg deksketoprofen ve 4 mg tiyokolşikosid dir. Bu etkin maddelerden deksketoprofen ağrı kesici özelliğe, tiyokolşikosid ise kas gevşetici özelliğe sahiptir. Dolayısıyla Dexplus 25/4 mg doktorounuz tarafından hem ağrı kesici hem de kas gevşetici özelliği olması nedeniyle size reçetelendirmiştir.

Dexplus, osteoartrit (kireçlenme), omurgadaki ağrılı sendromlar, eklem dışı romatizma, ağrılı kas kasılmaları, travma ve ameliyat sonrası oluşan ağrılan tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Dexplus 25/4 mg 20 Efervesan Tablet Kullanımı

Dexplus 25/4 mg efervesan tablet suda eritilerek içilir ve tok karnına alınmalıdır. Günlük uygulama dozu konusunda doktorunuzun talimatlarınıza uyunuz. Başka bir dozajda tavsiye edilmediyse günlük doz 8 saat arayla günde üç tablettir. Günlük 3 tabletten fazla kullanılmamalıdır. Dexplus ile tedavi süresi 5 ila 7 gündür.

Hamilelikte Kullanımı
Hamile olan kadınlar Dexplus kullanmamalıdır. Doktorunuz tarafından muayene edilirken hamile olduğunuzu belirtmeli, tedavi sırasında hamile kaldığınızı farketmeniz durumunda hemen doktorunuza veya eczacınıza başvurmalısınız.

Emzirme Döneminde Kullanımı
Laktasyon dönemindeki emziren anneler Dexplus 25/4 mg kullanmamalıdır.

Yaş Grubu
Dexplus, 18 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. İlacın yaşlı hastalardaki güvenilirlik ve etkinliği incelenmemiştir.

Dexplus Fiyatı

Dexplus 25/4 mg 20 Efervesan Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 16.52 TL dir. Neutec İlaç firması tarafından satışa sunulan 8681094020437 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Dexplus 25/4 mg 20 Efervesan Tablet İlacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - Deksketoprofen Kombinasyonları
Dexplus ilacı eşdeğer kodu: E646B

Dexplus 25/4 mg 20 Efervesan Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Dexplus kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

ATC Kodu Benzer Olan Dexplus Benzeri İlaçlar

Sıraİlaç Adı
1 -İndexpa SR 75/300 mg 10 Tablet


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim | -- enerji

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com