Brilinta 90 mg 56 Tablet

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Antitrombotikler - Antitrombotik İlaçlar - Platelet Agregasyon İnhibitörleri - Tikagrelor
İlaç Bilgileri
Firma:AstraZeneca İlaç
Etkin Madde:Tikagrelor
ATC Kodu:B01AC24
Kamu Kodu:A14471
Barkod:8699786090286
Menşei:İthal
Fiyatı:194.88 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Brilinta 90 mg 56 Tablet Endikasyonları

Brilinta ilacı kan pıhtılaşmasını engelleyen bir ilaçtır. Brilinta, pıhtılaşma hücreleri olan trombositlerin kümelenmesini engelleyerek etki gösterir. Kalp ve beyindeki hastalıklı kan damarlarında trombositler vasıtasıyla pıhtılaşma oluşabilir ve bu durum çok tehlikelidir. Oluşacak pıhtının kan damarını tamamen tıkaması kalp krizine, kısmen tıkaması ise stabil olmayan göğüs ağrısına sebep olabilir. Bu aşamada Brilinta trombositlerin kümelenerek pıhtı oluşması ihtimalini azaltır. Doktorunuz Brilinta ile birlikte kanı inceltici özelliğe sahip asetilsalisilik asit etkin maddeli (örnek: aspirin) bir ilacı da size reçete edebilir.

Brilinta Fiyatı

Brilinta 90 mg 56 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 194.88 TL dir. AstraZeneca İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699786090286 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Brilinta 90 mg 56 Tablet Etkin Maddesi

Tikagrelor

Brilinta ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:
Brilinta 90 mg 56 Tablet () Kimyasal Yapısı (2 D) Brilinta 90 mg 56 Tablet () Kimyasal Yapısı (3 D)

Brilinta 90 mg 56 Tablet İlacının Kategorisi

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Antitrombotikler - Antitrombotik İlaçlar - Platelet Agregasyon İnhibitörleri - Tikagrelor

Brilinta 90 mg 56 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Brilinta kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Tüm Formlardaki Brilinta Eşdeğerleri (Muadilleri)

Sıraİlaç Adı
1 -Brilinta 90 mg 56 Tablet


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim | -- enerji

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com