Biteral 500 mg 10 Tablet

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Antibakteriyeller - Imidazol Türevleri - Ornidazol
İlaç Bilgileri
Firma:Deva İlaç
Etkin Madde:Ornidazol
ATC Kodu:J01XD03
Kamu Kodu:A01415
Barkod:8699525094681
Menşei:Yerli
Fiyatı:20.83 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Biteral 500 mg 10 Tablet Endikasyonları

Biteral ilacı aşağıda listelenen hallerde etkilidir:

1) Giardia lamblia parazitinin bağırsaklarda yol açtığı bir enfeksiyonlarda.

2) Amebiasis: Amipli dizanteri de dahil olmak üzere Entamoeba histolytica'nın neden olduğu tüm intestinal enfeksiyonlar. Özellikle amebik karaciğer apsesi olmak üzere, amebiasis'in tüm ekstraintestinal formları.

3) Trikomoniasis: Erkeklerde ve kadınlarda Trichomonas vaginalis'e bağlı olarak gelişen genitoüriner enfeksiyonlar.

4) Anaerob bakterilere bağlı olarak gelişen enfeksiyonlar ve özellikle kolon ameliyatları da olmak üzere, cerrahi müdahaleler sırasında ve jinekolojik operasyonlarda profilaksik olarak kullanılır.

Biteral 500 mg 10 Tablet Yan Etkileri

Biteral'in yan etkileri;
Baş ağrısı, bulantı, uyku hali ve kusma gibi mide/bağırsak rahatsızlıkları, hafif yan etkiler olarak görülebilir.

Bazı izole vakalarda, irade dışı titreme, baş dönmesi, nöbet, kas sertliği, koordinasyon bozuklukları, yorgunluk, baş dönmesi, duyusal veya karışık periferal nöropati gibi merkezi sinir sistemi bozuklukları ve geçici bilinç kaybı bildirilmiştir.

Anormal karaciğer fonksiyon testleri, tat alma bozukluğu ve cilt reaksiyonları gözlenmiştir.

Biteral 500 mg 10 Tablet Kullanımı

Hamilelikte Kullanımı
Ornidazol etken maddesine sahip olan Biteral hamileliğin erken safhasında gerekli olmadıkça kullanılmamalıdır. Tedavi esnasında hamile kaldığını farkedenler hemen doktor veya eczacısına başvurmalıdır. Eğer hamile iseniz doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Emzirme Döneminde Kullanımı
Biteral ve ornidazol içeren diğer ilaçları, gerekli olmadığı sürece emziren anneler kullanmamalıdır.

Biteral 500 mg Fiyatı

Biteral 500 mg 10 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satışfiyatı 20.83 TL dir. Deva İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699525094681 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Biteral 500 mg 10 Tablet Etkin Maddesi

Biteral 500 mg 10 Tablet ilacının etkin maddesi olan Ornidazol, orjinal ismiyle Ornidazole maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 16773-42-5 olup, molekül ağırlığı 219.6256 g/mol, formülü ise C7H10ClN3O3 dir. Ornidazol maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.

Biteral 500 mg ilacının ana etkin maddesi Ornidazol için Kimyasal Yapı Resmi:
Biteral 500 mg 10 Tablet (Ornidazol) Kimyasal Yapısı (2 D) Biteral 500 mg 10 Tablet (Ornidazol) Kimyasal Yapısı (3 D)

Biteral 500 mg 10 Tablet ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Antibakteriyeller - Imidazol Türevleri - Ornidazol

Biteral 500 mg 10 Tablet Formülü

Biteral ilacının her bir tableti 500 mg ornidazol etken maddesi içerir. Biteral'de yardımcı madde olarak hidroksipropil metil selüloz, magnezyum stearat, mısır nişastası, mikrokristal selüloz, talk ve titanyum dioksit e171 bulunur.

Biteral 500 mg 10 Tablet Kontrendikasyonları/h2>

Biteral, Biteral'in etken maddesi olan ornidazol'a ya da diğer nitroimidazol türevleri olan Azanidazole, Metronidazol, Nimorazole, Ornidazol, Propenidazole, Secnidazole, Tinidazol'e karşı aşırı duyarlı olduğu bilinen hastalarda tavsiye edilmez.

Biteral 500 mg 10 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Biteral 500 mg kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Biteral 500 mg
Biteral 500 mg
© Deva İlaç

Bağırsak Enfeksiyonundan Kurtulmanın Yolları

Sıcak günlerde bağırsak enfeksiyonundan korunun.İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim | -- enerji

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com